Zeytinyağlı Kudret Narı Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?
15 Mayıs 2024

Zeytinyağlı Kudret Narı Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Zeytinyağlı kudret narı, kudret narı hücre yenileyici, karaciğeri destekleyen, mide dostu bir meyvedir. Asırlar boyunca mide hastalıklarının tedavisinde kullanılmış, tropikal bölgelerde yetişen meyveleri turuncu renkte olan şifalı bir meyvedir. Mide ülseri, kabızlık, gastrit ve bağırsak iltihabı için zeytinyağlı kudret narı hazırlanarak, 40 gün süreyle tüketilmesi tavsiye edilmektedir. Eylül ayı geldiğinde taze toplanan kudret narının olgunları balla karıştırılarak kullanılır. Tazesi olmadığında zeytinyağlı kudret narı hazırlanarak tüketilir.

Zeytinyağlı kudret narı neye iyi gelir?

Zeytinyağlı kudret narı ilk başta mideye iyi gelen etkileriyle bilinir. Gastrit, kolit, ülser ve kabızlık gibi sorunlarda 40 günlük kür şeklinde kullanılmalıdır.

Yara iyileşmesinin sağlanması için haricen kullanılmalıdır.

Kadınların sorunu olan vajina yaralarında, zeytinyağlı kudret narı iyi bir tedavi aracıdır.

Egzama ve sedef hastalıklarında merhem şeklinde kudret narının kullanımı yararlı olur.

Şeker hastalığında da zeytinyağlı kudret narı kullanılır. Kudret narından yapılan ekstrenin şeker hastalığındaki olumlu etkisi, geleneksel Çin tıbbındaki araştırmalarda tespit edilmiştir. Kudret narının içerdiği maddelerin kan şekerini düzenlediği belirlenmiştir. Vücutta enerji metabolizmasını düzenleyen, şekerin hücre içine girişini sağlayan enzim AMKP'nin kudret narındaki maddenin aktive ettiği tespit edilmiştir. Bu enzimi aktive eden kudret narı, şekerin hücrenin içine girmesine neden olur. Kudret narı şeker hastalığına iyi geldiği gibi, şeker hapları gibi yan etkilere de sahip değildir.

Zeytinyağlı kudret narı nasıl yapılır?

Kudret narı halis zeytinyağının içerisinde 6 ay bekletilir. Bunun için kudret narının çekirdekleri temizlenir ve küçük parçalar halinde doğranır. Bu meyveler ağzı kapalı kavanozun içinde zeytinyağında bekletilir. Kullanımı ise aç karnına yemek öncesinde 1 yemek kaşığı zeytinyağlı kudret narından tüketilir. Meyvenin içindeki yararlı maddeler zeytinyağı tarafından kolayca emildiğinden, yukarıda saydığımız rahatsızlıklarda oldukça şifalı etkilere neden oluyor. Eğer hastalık ilerlemişse, günde üç öğün aç karnına 1 yemek kaşığı zeytinyağlı kudret narı tüketilebilir. Kudret narının tüketiminde bir uzmana danışılması tavsiye edilir.

Zeytinyağlı Kudret Narı Yorumları

soru

Sengul pozanti

11 Mayıs 2024 Cumartesi

Zeytinyagli kudret nari 3 yildir duruyor. Kullanilabilir mi?

Cevap yaz
cevap

Taran

08 Eylül 2018 Cumartesi

Merhaba sevgili kardeşim Şengül yiyeceklerde özellikle de hazır gıdalarda son kullanma tarihine bakmanda fayda vardır. Ayrıca kuru gıda mı konserve mı ona da dikkat etmek lazım gelir sağlık ihmale gelmez sağlıkla kal

soru

Rana

26 Mayıs 2024 Pazar

2senedir duruyor bozulur mu acaba

Cevap yaz
cevap

Denizer

19 Ağustos 2018 Pazar

Tamamen bitkisel olan bu ürünlerin iki senedir beklemesi bitki kürünün bozulmasına neden olur. Dışarıdan bakıldığında bozulmamış gibi görünse bile faydalarıın yitirmiş olma ihtimali çok yüksektir. Bu nedenle tüketmek istediğiniz kudret narı kürü yerine yenisini hazırlayarak tüketmeniz daha sağlıklı olacaktır.

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Kudret Narı Ne İşe Yarar?

Kudret Narı Ne İşe Yarar?

Popüler İçerikler

Haber Bülteni

Güncel

Kudret Narı Ne Zaman Ekilir?

Kudret Narı Ne Zaman Ekilir?

Güncel

Kudret Narı Kilo Aldırır mı?

Kudret Narı Kilo Aldırır mı?

Kudret Narı Nasıl Yetiştirilir?

Kudret Narı Nasıl Yetiştirilir?

Kudret Narı Yağı Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Kudret Narı Yağı Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Kudret Narı Cilde Faydaları Nelerdir?

Kudret Narı Cilde Faydaları Nelerdir?

Kudret Narı Nasıl Kullanılır?

Kudret Narı Nasıl Kullanılır?

Kudret Narı Nasıl Hazırlanır?

Kudret Narı Nasıl Hazırlanır?

Kudret Narı Bitkisi Nasıl Yetiştirilir?

Kudret Narı Bitkisi Nasıl Yetiştirilir?

Instagram

  • galeri1
  • galeri2
  • galeri3
  • galeri4
  • galeri5
  • galeri6